ZASADY PAKOWANIA

 1. Zawartość musi być spakowana w nieuszkodzony i sztywny karton (karton nie może być zgnieciony, poprzebijany, rozdarty, zamoczony itp).
 2. Zawartość paczki, nie może się stykać z kartonem (zawartość musi być odizolowana od ścian opakowania zewnętrznego i nie może się bezpośrednio stykać z innymi towarami wewnątrz opakowania).
 3. Zawartość musi zawsze być zabezpieczona poprzez owinięcie jej materiałem zabezpieczającym (folia bąbelkowa, papier pakowy, pianka PP - minimalna grubość warstwy ochronnej to 3 cm. z każdej strony).
 4. Zawartość nie może mieć swobody ruchu wewnątrz opakowania (wszelkie wolne przestrzenie muszą być wypełnione).
 5. Nic nie może wystawać z zamkniętego kartonu (po zamknięciu na ściankach kartonu nie mogą powstawać żadne wybrzuszenia, zagięcia itp. deformacje - karton musi mieć kształt sześcianu).
 6. Oryginalne opakowania producenta w większości przypadków są projektowane jedynie do transportu masowego na paletach lub w kontenerach i nie zabezpieczają zawartości w transporcie jednostkowym.
 7. Paczki są sortowane automatycznie, mogą spaść z wysokości ok. 60cm, więc odpowiednio zabezpiecz towar przed wstrząsem.
 8. Nie pakuj płynów ani materiałów żrących, a tym bardziej produktów typu ADR!!! Takie produkty mogą zniszczysz przesyłki innym wysyłającym.
 9. Niedopuszczalne jest łączenie razem dwóch i więcej kartonów – tworzenie tzw. sklejek.
 10. Ewentualna reklamacja może zostać odrzucona, kiedy okaże się że towar był nieodpowiednio zabezpieczony.
 11. Usuń z pudełka wszelkie etykiety, oznaczenia materiałów niebezpiecznych i inne oznaczenia wysyłki, które nie mają już zastosowania.
 12. Nie używaj sznurka ani papierowych owinięć.
 13. Użyj pojedynczej etykiety adresowej z wyraźnym adresem dostawy i adresem zwrotnym.
 14. Umieść kopię etykiety adresowej wewnątrz przesyłki.
 15. Szczegółowe informacje na temat pakowania przesyłek można znaleźć na stronie firmy UPS.
 16. Kurier ma prawo odmówić odbioru niepoprawnie zapakowanej przesyłki!